TAJC156K016RNJ
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TAJC156K016RNJ
image shown is a representation only
TAJC156K016RNJ
Description: TC 15uF 16V 10% Case C Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC15U16VC Rutronik No.: KTA7323 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL BLI
C(N)
15µ F
U(N)
16 V
Case code
C
ESR
1.8 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
2.4 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
6032
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
6 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm