TAJB335K035RNJ
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TAJB335K035RNJ
image shown is a representation only
TAJB335K035RNJ
Description: TC 3,3uF 35V 10% Case B Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC3,3U35VB Rutronik No.: KTA6577 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL BLI
C(N)
3,3µ F
U(N)
35 V
Case code
B
ESR
3.5 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
1.2 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
3528
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
3.5 mm
Width
2.8 mm
Height
1.9 mm