TAJB106K016SNJ
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TAJB106K016SNJ
image shown is a representation only
TAJB106K016SNJ
Description: TC 10uF 16V 10% Case B Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC10U16VB Rutronik No.: KTA7186 Unit Pack: 8000 MOQ: 8000 Packaging: REEL BLI
C(N)
10µ F
U(N)
16 V
Case code
B
ESR
2.8 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
1.6 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
3528
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
3.5 mm
Width
2.8 mm
Height
1.9 mm