TAJA225K025RNJ
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TAJA225K025RNJ
image shown is a representation only
TAJA225K025RNJ
Description: TC 2,2uF 25V 10% Case A Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC2,2U25VA Rutronik No.: KTA6581 Unit Pack: 2000 MOQ: 4000 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
2,2µ F
U(N)
25 V
Case code
A
ESR
7 Ohm
Tolerance
10 %
Automotive
NO
Leakage current
0.6 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
3216
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Dielectric
TA2O5
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm
Height
1.6 mm