TAJA106K016RNJ
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TAJA106K016RNJ
image shown is a representation only
TAJA106K016RNJ
Description: TC 10uF 16V 10% Case A Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC10U16VA Rutronik No.: KTA6563 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10µ F
U(N)
16 V
ESR
3 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
1.6 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Dissip.factor
0.08
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm
Height
1.6 mm