TAJA106K010SNJ
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TAJA106K010SNJ
image shown is a representation only
TAJA106K010SNJ
Description: TC 10uF 10V 10% Case A Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC10U10VA Rutronik No.: KTA6537 Unit Pack: 8000 MOQ: 8000 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10µ F
U(N)
10 V
ESR
3 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
1 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm
Height
1.6 mm