NOSA106M006R1000
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX NOSA106M006R1000
image shown is a representation only
NOSA106M006R1000
Description: NB 10uF 6,3V 20% Case A NIOB Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: NB10U6,3VALOWR Rutronik No.: KTA7097 Unit Pack: 2000 MOQ: 20000 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10µ F
U(N)
6.3 V
Case code
A
ESR
1 Ohm
Tolerance
20 %
Automotive
AEC-Q(200)
Leakage current
10 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
3216
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Dielectric
NIOB
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm
Height
1.6 mm