12065C104KAZ2A
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX 12065C104KAZ2A
image shown is a representation only
12065C104KAZ2A
Description: KC 100nF 1206 10% 50V X7R STAG Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: KC100N1206X7R050K NORMSTAG Rutronik No.: KKK18032 Unit Pack: 4000 MOQ: 12000 package: 1206 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100n F
Case size
1206
Dielectric
X7R
V(N)
50 V
Tolerance
10%
Product status
NO INFO
Design / type
STAG
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
5 mm
Termination
NISN
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
0.94 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1206
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
20 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CS0805KKX7R0BB104
CS0805KKX7R0BB104
Passive Components
  • KC 100nF 0805 10% 100V X7R...