A-SL200-EG-G07D
ASSMANNWSW
ASSMANNWSW A-SL200-EG-G07D
image shown is a representation only
A-SL200-EG-G07D
Description: 07P PINHEADER STR 1R 2,00MM Supplier: ASSMANN WSW Matchcode: ASL200EGG07D Rutronik No.: COREC37783 Unit Pack: 1000 MOQ: 10000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
07
Contact pitch
2.00 mm
Number of rows
01
Contact style
MALE
Termin.style
THT
Contact plating
GOLD
Orientation
STRAIGHT
Current rating
1.00 A
Voltage rating
00 V