CR63-1300-FE
ASJ
CR63-1300-FE
Description: RC2512 130R 1% 1W TK100 Supplier: ASJ Matchcode: RC2512130R1% Rutronik No.: WRC54311 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 2512 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
130 Ω
Package
2512
Res.tolerance
1 %
Power rating
1 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C