CR40-1R00-FL
ASJ
CR40-1R00-FL
Description: RC1210 1R 1% 0,5W TK200 Supplier: ASJ Matchcode: RC12101R1% Rutronik No.: WRC35896 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1210 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
1 Ω
Package
1210
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.5 W
Temp.coeff.
200 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C