CR32-3R30-FY
ASJ
CR32-3R30-FY
Description: RC1206 3,3R 1% 0,25W TK200 Supplier: ASJ Matchcode: RC12063,3R1% Rutronik No.: WRC52748 Unit Pack: 20000 MOQ: 20000 package: 1206 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
3.3 Ω
Package
1206
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
200 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C