CR21-4754-FK
ASJ
CR21-4754-FK
Description: RC0805 4,75M 1% 0,125W TK100 Supplier: ASJ Matchcode: RC08054,75M1% Rutronik No.: WRC58240 Unit Pack: 10000 MOQ: 50000 package: 0805 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
4,75M Ω
Package
0805
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.125 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C