HVSL1000062A170
AMPH IPG
AMPH IPG HVSL1000062A170
image shown is a representation only
HVSL1000062A170
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Charging stand.
CCS
IP Code/ Length
IP69k
Charging curren
250 A
Charging volt.
1000 V
Oper.temp.min.
-40 °C
Oper.temp.max.
125 °C