UE27-AC54-100
AMPH CS
AMPH CS UE27-AC54-100
image shown is a representation only
UE27-AC54-100
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
04
Contact pitch
2.00 mm
Number of rows
00
Contact style
FEMALE
Termin.style
THT
Contact plating
GOLD
Orientation
RIGHTANGLE
Current rating
0.00 A
Voltage rating
00 V
Series
UE27
Oper.temp.min.
+00 °C
Oper.temp.max.
-00 °C
Feature funct.
2.0 .Black
Family
USB
Brand
USB-TYPE-A
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TRAY
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
Amphenol CS
AMPH CS 73725-0110BLF
73725-0110BLF
Electromechanical Components
  • USB Type-A 2.0 Upright THT...
  • Packaging: TUBE
Topseller
Amphenol CS
AMPH CS GSB11121KEU
GSB11121KEU
Electromechanical Components
  • USB Type-A 2.0 STR THT 2,7 MM