10018783-12003TLF
AMPH CS
AMPH CS 10018783-12003TLF
image shown is a representation only
10018783-12003TLF
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
164
Contact pitch
1.00 mm
Number of rows
02
Contact style
FEMALE
Termin.style
THT
Contact plating
GOLD
Orientation
STRAIGHT
Current rating
1.10 A
Voltage rating
300 V
Series
100...
Oper.temp.min.
-55 °C
Oper.temp.max.
85 °C