AS6C4008-55PCN
ALLIANCE
ALLIANCE AS6C4008-55PCN
image shown is a representation only
AS6C4008-55PCN
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
4M bit
Organisation
512Kx8
Access Time
55 ns
U(cc)
3,3/5,0 V
Package
DIP32
U(cc) min
2.7 V
U(cc) max
5.5 V
Permis.T(A) min
0 °C
Permis.T(A) max
70 °C