AS6C1008-55SIN
ALLIANCE
ALLIANCE AS6C1008-55SIN
image shown is a representation only
AS6C1008-55SIN
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
1M bit
Organisation
128Kx8
Access Time
55 ns
U(cc)
3,3/5,0 V
Package
SOP32
U(cc) min
2.7 V
U(cc) max
5.5 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C