DPD-HD15-0X-B3-JS
ADAM TECH
DPD-HD15-0X-B3-JS
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
15
Contact pitch
2.29 mm
Number of rows
02
Contact style
_OTHER
Termin.style
_OTHER
Contact plating
GOLD
Orientation
Current rating
3.00 A
Voltage rating
250 V
Series
DPD
Oper.temp.min.
-55 °C
Oper.temp.max.
85 °C
Family
DSUB
Brand
DSUB
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TRAY
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
A
Supplier Lead time
24 weeks
Request or order:
Please login
On request
On request
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
ASSMANN WSW
ASSMANNWSW A-DF 15 A/KG-T2S
A-DF 15 A/KG-T2S