125CH-K-05
ADAM TECH
125CH-K-05
Description: 05P HOUSING 1,25mm 1R BEIGE Supplier: ADAM TECH Matchcode: 125CHK05 Rutronik No.: CONN13121 Unit Pack: 1000 MOQ: 10000 Packaging: BOX
No.of contacts
02
Contact pitch
1.25 mm
Number of rows
01
Contact style
FEMALE
Termin.style
CRIMP
Contact plating
TIN
Orientation
STRAIGHT
Current rating
1.00 A
Voltage rating
100 V
Series
125CH
Oper.temp.min.
-25 °C
Oper.temp.max.
85 °C