UPIMB1004-4R7M
3L
UPIMB1004-4R7M
Description: UPIMB 4,7uH 9,5A 20% Supplier: 3L Matchcode: INDC4,7U20% Rutronik No.: IND21394 Unit Pack: 900 MOQ: 900 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
4.7 µH
Mounting
SMD
Current rated
9500 mA
Tolerance
20 %
Technology
COMPOSITE
Current sat.
17000 mA
R(DC)typ.
15.5 Ohm
R(DC)max.
16.5 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Enclosure type
SHIELDED
Length
11 mm
Width
10 mm
Height
3.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C