TC-221M-4A-8026-SN
3L
3L TC-221M-4A-8026-SN
image shown is a representation only
TC-221M-4A-8026-SN
Description: TC-221M 220uH 4000mA 20% Supplier: 3L Matchcode: INDS220U4A Rutronik No.: IND6836 Unit Pack: 125 MOQ: 1250 Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
220 µH
Mounting
THT
Current rated
4000 mA
Tolerance
20 %
Technology
TOROID
R(DC)max.
0.059 Ohm
Design
VERTICAL
Enclosure type
OPEN
Width
11.5 mm
Diameter
26 mm
T(A)min
-20 °C
T(A)max
85 °C