TC-131M-1A-6026
3L
3L TC-131M-1A-6026
image shown is a representation only
TC-131M-1A-6026
Description: TC-131M 130uH 20% Supplier: 3L Matchcode: INDS130U Rutronik No.: IND12356 Unit Pack: 1200 MOQ: 1200 Packaging: BULK
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
130 µH
Mounting
THT
Tolerance
20 %
Technology
TOROID
R(DC)max.
0.18 Ohm
Test frequency
0.001 MHz
Design
VERTICAL
Enclosure type
OPEN
Width
9 mm
Diameter
19 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C