TBH3615-842NX3-7.5A
3L
TBH3615-842NX3-7.5A
Description: TBH3615 8400uH 7,5A +50%/-30% Supplier: 3L Matchcode: INDK8400U50% Rutronik No.: IND21607 Unit Pack: 100 MOQ: 4000 Packaging: TRAY
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
8400 µH
Mounting
THT
Current I
7500 mA
DCR
0.05 Ohm
Enclosure type
OPEN
Tolerance
+50/-30 %
Technology
WIREWOUND
Length
43 mm
Width
43 mm
Height
35 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C
Testfrequency/Q
0.01 MHz