SNR3015-220M
3L
SNR3015-220M
Description: SNR3015 22uH 360mA 20% WWT Supplier: 3L Matchcode: INDC22U20% Rutronik No.: IND20318 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
22 µH
Mounting
SMD
Current rated
360 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
520 mA
R(DC)typ.
0.41 Ohm
R(DC)max.
0.46 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
3 mm
Width
3 mm
Height
1.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C