SMTDR53-1R0M
3L
3L SMTDR53-1R0M
image shown is a representation only
SMTDR53-1R0M
Description: SMTDR53 1uH 4500mA 20% WWT Supplier: 3L Matchcode: INDC1,0U20% Rutronik No.: IND9086 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Inductance
1 µH
Mounting
SMD
Current rated
4500 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.03 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
5.8 mm
Width
5.2 mm
Height
3 mm
T(A)min
-20 °C
T(A)max
80 °C