SMTDR52-471K
3L
SMTDR52-471K
Description: SMTDR52 470µH 350mA 30% WWT Supplier: 3L Matchcode: INDC470U30% Rutronik No.: IND18961 Unit Pack: 2000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Inductance
470 µH
Mounting
SMD
Current rated
350 mA
Tolerance
30 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
280 mA
R(DC)typ.
5.54 Ohm
R(DC)max.
6.7 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
5.8 mm
Width
5.2 mm
Height
2.5 mm
T(A)min
-30 °C
T(A)max
105 °C