PK1213-221K-TF
3L
PK1213-221K-TF
Description: PK1213 220uH 1700mA 10% WWT Supplier: 3L Matchcode: INDR220U10% Rutronik No.: IND22187 Unit Pack: 350 MOQ: 1750 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
220 µH
Mounting
THT
Current rated
1700 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
1700 mA
R(DC)max.
0.2 Ohm
Test frequency
0.001 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Height
16 mm
Diameter
14 mm
T(A)min
-20 °C
T(A)max
105 °C