LFTB1206-320N-8.5A
3L
LFTB1206-320N-8.5A
Description: LFTB1206 32uH 8,5A +-30% Supplier: 3L Matchcode: INDK2X32U+-30% Rutronik No.: IND22919 Unit Pack: 1584 MOQ: 1584 Packaging: TRAY
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
32 µH
Mounting
THT
Current I
8500 mA
Tolerance
30 %
Testfrequency/Z
0.01 MHz
Technology
WIREWOUND
Length
17.5 mm
Width
14.5 mm