2J6012B-2.4-020LL100-C115N_C20N
2J
2J 2J6012B-2.4-020LL100-C115N_C20N
image shown is a representation only
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Antenna type
Screw
Standard
ISM/WL
Frequency
868-2400 M Hz
Connector (1)
RP-SMA/m
Connector (2)
SMA/m
Cable type
LL100
Cable length
200 mm
Impedance
50 Ohm
Size
80 mm
Packaging
INDIVIDUAL
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Slovakia
ABC-Code
A
Supplier Lead time
9 weeks
Falcon WiFi, 868 MHz ISM Screw Mount Antenna
2.4GHz/WiFi/Sigfox/LoRa/LPWA/BT/ZigBee/RFID/ISM
868MHz/Sigfox/LoRa/LPWA/RFID/ZigBee/ISM
Screw Mount
80 × 74 × 14.7
-40 °C to +85 °C
19mm Thread is Default Option. See Drawing in Datasheet for other Thread Options available.