HF115F-T/024-1Z3A
HONGFA
HONGFA 45285640034
image shown is a representation only
HF115F-T/024-1Z3A
Description: POWER THT 16A 24DC 1CO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF115FT0241Z3A Rutronik No.: REL9918 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Coil voltage
24 V
Coil resistance
1440 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
16 A
Switch volt[AC]
440 V[AC]
Switch volt[DC]
300 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
29 mm
Width
12.7 mm
Height
15.7 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm